Bir Kitap: Hani Tanrı Ölmüştü?

Albert Einstein’in şu sözünü hep çok sevmiş ve doğru bulmuşumdur: Dinsiz bilim kör, bilimsiz din topaldır!

Bir yanda bilim insanları dini, yaratıcıyı, inancı reddedip, tek tanrının bilim olduğunu iddia ederken, diğer yanda din adamları bilimin şeytan işi olduğunu söylüyorlardı. Tarih ilerledi ve artık günümüzde bilim adamlarıyla din adamları arasında ki bu sürtüşme başka bir boyuta geçti. Artık bilim adamları ve din adamları arasında değil, teistler ve ateistler arasında tartışılıyor bu konu. Çünkü bilimin geldiği nokta da her kapı bir yaratıcının varlığına açılınca bir çok bilim adamı bu gerçeği kabullendi. Böylelikle bu çekişmenin tarafları bilim ve din adamları olmaktan çıkıp inananlar ve inanmayanlar olarak değişmiş oldu.

Agnostik ve ateist düşüncelerin varsayımlarına, kanıtsız teorilerine karşı artık fizik kanıtlarıyla, üstüne basa basa bir yaratıcıyı işaret ediyor. Bilimin ışığı artık her taraftan akıllı bir tasarımcının varlığını bize sunuyor.

İşte kitap bu konuyu ele alıyor.

Arka Kapak

Bilim – felsefe- din ilişkisini,kaliteli ve okunmaya değer bir tarzda ele alan eserlere ihtiyacımız var.Bu kitap işte bu iş için biçilmiş kaftan.Yazar fizik,biyoloji,felsefe gibi alanlarda çalışan önemli ve etkili akademisyenlerle yaptığı görüşmeler sonucu bu kitabı hazırlamış.Üstelik konu; herkesin rahatlıkla anlayabileceği,keyifli bir sohbet havasında aktarılıyor.Bu konu ender olarak böylesine sürükleyici,renkli ve eğlenceli bir uslupla sunulmuştu.Modern bilimin evren ve canlılar hakkında sahip olduğu verilerin tektanrılı dinlerin inançlarıyla ne kadar uyumlu olduğunu anlatan bu kitap , eşsiz bir katkı olarak nitelendirilmeyi hak ediyor.

Kitabın yazarı: Lee Strobel

15 Thoughts to “Bir Kitap: Hani Tanrı Ölmüştü?”

 1. Alırım, okurum bu kitabı Erdi, tskler..

 2. Heh o zaman sana gönderebileceğim bir kitap daha oldu o halde. 🙂

 3. İlgi çekici ve güzel bir kitaba benziyor. Hele ki sen oturup bloguna yazdıysan kesinlikle okunulası… (: Ve ben de öyle yapacağım önce alacak okuyacak sonra da fikirlerimi ve eleştirilerimi seninle paylaşacağım haberin olsun 🙂

 4. Bir araştırma, inceleme hatta röportaj kitabı bu. Güzel kitap ama konu ilgi çekmezse sıkıcı olabilir. 🙂 Eğer okursan, yorumlarını beklerim tabi ki 😀

 5. Vallaha ilgimi çekti gibi gözüküyor ama tabii derinlemesine de bakmam lazım 🙂

 6. Tamam o halde 🙂 Eğer okumaya başlarsan haber edersin 😉

 7. Tamamdır anlaştık :))

 8. Çok ilginç bir kitaba benziyor. Teşekkürler.

 9. Evet değişik bir kitap 🙂

 10. Anonymous

  bu kitap yaratıcının varlıgı hakkında akıldakı soruları cevaplayabılen kesinlikle okunması gereken bir kıtap.kesinlikle tavsiye ediyorum!!!

 11. Hoşgeldin, bende öyle düşünüyorum 🙂

 12. çok güzel kesinlikle okunmalı

 13. Piyasada yok sanırım.
  Nasıl edinebilirim.

 14. Anonymous

  Kitaba ulaşamıyorum nerden temin edebilirim yarcımcı olabılırmısınız satın almak ıcın yer yok

Leave a Comment