Biraz Film İzledim | 11
Seçki

-bu yazı bünyesinde bir doz spoiler bulundurabilir-

I Spit On Your Grave | Mezarına Tüküreceğim
Bir çok türü bünyesinde barındıran bir film daha… Dram filmi gibi başlayan, sonra hareketlenen, merak uyandıran ve bol kanlı şekilde sonuçlanan bir film. Bir grup tarafından bir takım kötü durumlara maruz kalan karakterimiz Jennifer’ın muhteşem geri dönüşü ve aldığı intikamlara tanık oluyoruz. Böyle bol kanlı filmleri seviyorsanız bunu da seversiniz.

Man On A Ledge | Gerçeğin Peşinde

Eski bir polis memurunun uğradığı haksızlık sonucu masum olduğunu ispatlamak için giriştiği enteresan olaylara tanık oluyoruz. Aksiyonu bol, sürükleyici bir film. İzlerken zaman nasıl geçiyor anlamıyorsunuz. Sevgili Nick finalde elması gösterip ‘ahanda bakın masumum‘ diyince bir ‘nasıl yani bunun için miydi koca film‘ düşüncesi belirmiyor değil. Ama genel olarak da çok güzel bir filmdi.

Public Enemies | Halk Düşmanları
Johnny Depp, Christian Bale, Marion Cotillard, Emilie de Ravin ve Channing Tatum gibi isimlerden oluşan renkli bir kadro izlemek için yeterli bir sebep zaten. Fakat kadrosuyla sınırlı değil film. Bu türde ki filmleri her kez beğenmeyebilir fakat, türün sevenleri için kaçırılmaması gereken bir film.

The Number 23 | 23 Numara

Genel olarak güldürüklü filmlerden tanıdığımız Jim Carrey’in sadece komedi filmler de usta olmadığının bir göstergesi bu film. Aksiyon, gizem, belki biraz dramda dramla: sürpriz film. Zaten bir filmin finali sürpriz bir şekilde bitmişse, o film tat verir kanısındayım. Kitaplarda da bu durum böyle. Bu film zaten bir çok kişinin izlediği beğendiği bir film de; hani benim gibi geç kalmış bir tayfa varsa diye söylüyorum, izleyin bence…


Rise Of The Planet Of The Apes | Maymunlar Cehennemi: Başlangıç

Çıktığı günden beri izlemek istediğim ama her seferinde cayıp başka bir film izlediğim bu filmi sonunda izlemiş olmanın haklı gururunu yaşıyorum diye saçmalasam mı? diye düşündüm. Her şeyin tadında güzel olduğunun bir kanıtı bu film. Dengeyi bozar, hatta fazla kurcalarsak nelerle karşılaşabileceğimizin göstergesi. Çok beğendim ben.

Dark Shadows | Karanlık Gölgeler

Film kötü değil. Yine Johnny Depp kendinden çok şey kattığı güzel bir film. Ama mesele şu ki insan Johnny Depp ve Tim Burton sentezinden süper filmler izledikten sonra bu film sanki çıtanın altında kalmış gibi geldi… Film kötü mü? Değil.

John Carter

Avatar’ı izlediniz mi? Benim en sevdiğim filmlerden bir tanesidir. Ve John Carter Avatar’ın yanında yerini aldı artık. Başarılı bulduğum bir başka filmdi yani. Güzeldi.

6 Thoughts to “Biraz Film İzledim | 11”

 1. Mezarlarınıza Tüküreceğim Boris Vian kitabı değil mi Erdi? ben bu kitabı okumuştum ama filmini izlemedim. Açıkçası aynı isimdenmi bahsediyoruz onuda anlamadım ama 🙂

  23 Numara, John Carter ve Gerçeğin Peşinde filmlerini izlemiştim. Halk Düşmanları ve Karanlık Gölgeleri izlemedim, izlicem 🙂

  1. Emin olmamakla birlikte sanırım bu o Aslı 🙂

   İzle izle sonra yorumlarını okuruz bizde 🙂

 2. gerçeğin peşindeyi yeni izledim sayılır çok güzeldi bence ben çok sevdim. 23 numara ise çok etkilemişti beni 🙂 bu adama tekrar tekrar aşık olmuştum 🙂 john carter baya bi dijiturkde oynadı çok salakça gelsiği için inatla izlemedim başta ama sonra dayanamadım ve daha önce izlemediğim lçin pişman oldum eheh maymunlar cehennemi zaten tartışğlmaz çok güzeldi. Benim sıramda da dark shadows var şu ara izleyeceğim. Niye tek tek yorum yaptım bilmiyorum. Hem konu film olunca duramıyorum hem sık yorum yazamadığım için acısını çıkarıyorum sanırım 🙂

  1. Ne güzel detaylı detaylı bi yorum olmuş 🙂 Teşekkür ederim..
   Ayrıca güncel bir film öneriyorum sana: Bulut Atlası
   İzledin mi? 🙂

  2. hayır izlemedim ama bu kadar önerenden sonra sırada izleyeceklerimin en başına koyacağım 🙂

  3. İzleyince yorumunu bekliyorum o zaman 🙂

Leave a Comment