Dinlemeyi Bilenler Derneği

Sessiz Prenses bir mim göndermişti geçtiğimiz günlerde bana. Mim ile ilgili bilgi şurada mevcut.
Düşündüm. Çok düşündüm. Ama öyle komik ve orjinal bir dernek kuramadım. Şu sıralar yaşamakta olduğum dönem ve bu dönemin neden olduğum durumdan mütevellit olmalı bu.

Tam da bu durumdan dolayı kursam kursam, anca ‘Dinlemeyi Bilenler Derneği’ kurabilirdim ben. Ne de olsa iş hayatında da, okul hayatında da, aşk hayatında ya da aile hayatında da ihtiyacım olan temel araç iletişim. Doğru iletişim olmadan hiçbir şey olmuyor. Bu doğru iletişim de muhteşem bir ses tonundan, harikulade bakışlardan, son moda kıyafetler ya da karizmatik duruşlardan değil; sadece ve sadece dinlemekten geçiyor.

Komik değil. Orjinal de değil. Ama gerekli bir dernek.

DBD
Dinlemeyi Bilenler Derneği
(Dinle! Her şey güzel olsun…)
mottosu bile var
daha ne olsun
🙂

2 Thoughts to “Dinlemeyi Bilenler Derneği”

  1. Anonymous

    Valla aynen aynı fikirdeyim…hatta kesin böyle bir dernek.olmalı çok ve gereksiz konuşan..önyargılı davranan ve dinlemesini bilmeyen vatandaşlarımıza hizmet vermeli..hattabbu dernekte rol model kavramlarıda olsun..mesela böyle bir sorun olsun DBD üyesi başlasın vıdı vıdı konuşmaya sonra onunağzına bi bant yapıştırsın başlasın anlatmaya tabii ağzı kapalı dinlemeye alışmamış DBD üyesi kızarsın bozarsın falan yani nası bi fanteziyse artık ay kaçtım beeenn…:):):)

  2. heheh 🙂
    İşte bu çözüm önerisi orjinaldi 🙂

Leave a Comment