Hakkında

Yazar / Yayıncı / İçerik Üretici / YouTuber

1991 yılında İstanbul’da doğdu, büyüdü. Var oluşun rutini gereği yaşama ağlayarak başladığından, çocukluk dönemini bir hayli asi geçirdi. Bu asilikle içgüdüsel olarak ilk sisteme karşı tavrını önlüğünün ilk düğmesini iliklemeyi reddederek gösterdi. Keyiflendiğinde gülümsemenin bulaşıcı olduğuna inandığından sırıtıp durdu. Kızdığında bir başına somurttu. Kin tutmak yerine mahalle bakkalındaki yumurtaları kırmayı tercih etti. Allah’ın sopası yok cümlesinin doğruluğunu, annesinin yaptığı üzümlü kek tepsisinden üzüm çalarken çenesini yakarak tecrübe etti. Anaokulunda aşık olduğu kız yüzünden erken yaşta arabeske başladı. İlk azarını sokakta öğrendiği küfrü heyecanlı heyecanlı evde söylediği için annesinden işitti. Bir gün sokakta bilye oynamaktan sıkıldığında düşünmeye başlayarak felsefeye giriş yaptı. O gün bugündür düşünüyor ve büyümenin en çirkin yanının, büyümenin kendisi olduğuna inandığı için bu durumdan hep şikayet ediyor.

Bir de kendisine “en mutlu olduğun an” ya da “yapmayı en çok sevdiğin şeyler” gibi sorular sorulduğunda severek yaptığı tüm işlerde hareketle “Üretmek!” diyor… “Yapmayı en çok sevdiğim şey… Bu nedenle en çok mutlu olduğum anlar da bir üretme çabası içerisnde olduğum anlar” diyor.

Hiç şüphesiz vakitsiz sorulan büyüyünce ne olacaksın soruları sorulduğunda şimdi aklı olsaydı vereceği cevap de yine bu minvalde olurdu.

Yazıyı bir ifade biçimi olarak seçtiğinden beridir, yazıyor… Çok düşünüyor, bazen konuşuyor da ve yazıyor…

İlk kitabı Pesimisyon / Aşk Yasaklı Kelime’yi 2013’de yayımladı ve ardından Beni Sevmek Zorundasın, İhbar, Kafamda Dumanlar Var geldi.

– 4 Şubat 91’de merhaba dünya temalı bir ağlayış tutturdu.
– Anadolu Ticaret Lisesi’nde Bilgisayarlı Muhasebe bölümünden mezun oldu.
– İstanbul Üniversitesi Muhave ve Vergi Uygulamaları Ön Lisans programını tamamladı.
– Marmara Üniversitesi Maliye Programına dikey geçiş yaptı fakat alacağı mezuniyetin faydasını, harcayacağı emeğin altında öngördüğü için eğitimini dondurdu.
– Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Programında da ikinci Lisans öğreniminden mezun oldu.

– Çeşitli edebiyat platformalarında (blog, site, forum, dergi vs.) yazdıktan sonra,
– 2011’den beri aktif olarak erdikaradeniz.com’da kişisel blogunu tutmakta.
– 2013’te ilk kitabı Pesimisyon’un yayımlamasıyla beraber, blogunu tamemen bir kişisel blog olarak kullanmaya ve günce dışında kalan metinleri kitaplarına saklamaya başladı.
– İkinci kitabını bir elektronik kitap olarak 2014’e yayınladı.
– Bunu 2015’te Beni Sevmek Zorundasın adlı üçüncü kitabı, ilk romanı izledi.
– 2016 Aralık ayında dördüncü kitabı olarak Dışavurum Bültenleri adlı bir elektronik kitap yayınladı.
– Fotoğraf çekerek çıktığı yolda, video ile derdini anlatmaya geçiş yaparak Youtube’a dahil oldu ve Mart 2016’dan beri Youtube’da içerik üretiyor.
– 2018 Nisan’ında beşinci kitabı İhbar’ı ve ikinci romanı olan İhbar’ı yayımladıktan sonra
– Yine 2018 yılında 2014 ve 2016 yıllarında yayımlanmış olan elektronik kitapları bir araya getiren ve güncel metinlerini de dahil ettiği altıncı fakat basılı olarak dördüncü kitabı Kafamda Dumanlar Var’ı yayımladı.

Muhtemelen devam edecek…
Probably to be continued…

My Experience

Pesimisyon / Aşk Yasaklı KelimeThemeforest 2015-Present

Bu Şartlar Altında ÖlememMarvel_Theme2013-2015

Beni Sevmek ZorundasınDribble2010-2013


My Skills


Testimonials